Úvod
Novinky
Odkazy
Závody + akce
Kalendář - brusle.info
Vy <-> my
Galerie
Blog
Bazar
Diskuze
Hodnocení bruslí
Měření časů
Staré fórum
Články
Reportáže
Recenze
O kolečko víc
Návody
Jízda
Triky
FAQ
Kde jezdit
Půjčovny
Fitness
Skateparky Zábradlí
U-rampy
Sjezd
V zimě
Mimo Prahu
Ostravsko
Mimo Prahu
Hokej
Pravidla
Liga
Ke stažení
Pozadí
Videa
Info
Kontakt
Autor
tik@tik.cz
Odkazy

Jízda zatáčkou – Aktivní

Zatím jsme se naučili projíždět zatáčkou pasívně ( dítě nastavilo nohy, tlačilo na vnější nohu a zatočilo) čímž ztrácelo rychlost. nyní se naučíme rychlost v zatáčce udržet. Nejde vlastně o nic jiného než se odrážet jako na rovině i v zatáčce. Rozdíl je jen ten , že se jedna vnější noha odráží více. Ze začátku doporučuji dlouhé oblouky zatáček a postupně zmenšovat jejich rádius, čili poloměr zatáčky ( zatáčky přiostřovat). Pokud se bude dařit, přejděte na jízdu z roviny do zatáčky, my jsme to prováděli na cca 4 m širokém parkovišti, ze začátku pomalu. Dcerka udělala v zatáčce jeden dva odrazy, ale už po pár kolech lítala dokolečka jako šus. Nezapomeňte, že to musíte dělat na obě strany. Ideální by bylo postavit si obdobnou dráhu jako jsme měli my. Ale postačíte si i se čtyřmi značkami z čehokoliv , jenž budou tvořit vnitřní rohy oválu. videa následují.

Error text.

Jízda vzad – první seznámení

Jedná se opravdu o první krůčky, tak buďte trpěliví a hodně povzbuzujte. Hodně napoví videjko. Na začátku nechejte dítě jet dopředu stylem housenka ( buřtíky či jak jste si to pojmenovali). Pak jej zastavte, dítě zaujme postoj stejný jako při plužení na lyžích, tzn. špičky koleček vpředu k sobě a paty od sebe. Nyní ať pomalu tlačí nohy od sebe, ale pozor, nenechejte jen moc nohy roztáhnout, stačí jen trochu, jinak vám spadne a hlavně nebude moci udělat druhou fázi kterou je – dát nohy opět k sobě, může to udělat dvěma způsoby, 1) na způsob housenky – jako jízdy vpřed , což je ale těžší anebo 2 ) zastavit a postavit se do původní výchozí polohy. Dcera si po pár nechtěných roznožek oblíbila variantu 2. To co vidíte na videjku je záběr z její třetí jízdy vzad. Děti se to učí velmi rychle, jakmile pochopí co po nich vlastně chceme. Takže raději pořádně vysvětlit a ukázat, a hlavně trpělivost .A nezapomeňte nohy jsou mírně pokrčené v kolenou , rozhodně ne napnuté nohy a váha je opět více v předu než vzadu.

Error text.

Slalomek

několik kelímků (12) ve střední vzdálenosti 120 cm , dítě jede klasický slalom. Snaží se jet jej co nejrychleji ale zároveň co nejpřesněji ( neshodit ani jeden kelímek)

Error text.

a na závěr je třeba si taky volněji zajezdit.


Náš trénink nyní probíhá následovně.

Obuje dceru a dám ji za úkol postavit všechny kelímky, vezme si vždy jen tři a pak se vrátí pro další várku. Vtip je v tom, že se při tom krásně rozhýbe a začíná se rozbruslovat. (No a já mám čas se v klidu obout) Na zemi totiž máme nastříkané značky sprejem :-).

Error text.

Sepsal Pavel B

Top

© [TiK] Petr Knopp

horni cast loga - modry prouzek
Logo [brusle a fotohrafie bruslaru] www.tik.cz
spodni cast loga - modry prouzek

Škola bruslení

Základy

Zvyšování stability a dovednosti.

Další dovednosti

Pokročilé dovednosti

Pokročilé dovednosti - 2

 

Hledání